fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Marvel filmy, ktoré tento rok vypredávali kiná. Neuveríte, koľko si zarobili!

Máte tip? napíšte nám mailom

Toto sú Marvel filmy, ktoré tento rok spolu so spoločnosťou Sony vypredávali kiná. Pozrime sa na tieto trháky spätne. Aké majú hodnotenia a tržby?

1. Captain Marvel

  • Premiéra na Slovensku: 7. marec 2019
  • ČSFD: 72 %
  • IMDb: 70 %

Prvý film od Marvelu v roku 2019 bol tento počin od dvojice režisérov Anny Bodenovej a Ryana Flecksea. Príbeh sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a opisuje udalosti Carol Danversovej, ktorú si zahrala herečka Brie Larson. Z Captain Marvel sa nakoniec stala jedna z najsilnejších superhrdiniek na svete. Neprišla len zachrániť Zem, ale aj spoznať samú seba a rozpamätať sa na boľavé spomienky. Film si celkovo zarobil vyše 1 128 miliónov dolárov.

2. Avengers: Endgame

  • Premiéra na Slovensku: 25. apríl 2019
  • ČSFD: 84 %
  • IMDb: 86 %

Zrejme najočakávanejší film z línie Avengerov prišiel do našich kín v prvej polovici roka a podľa všetkého patrí medzi najlepšie Marvel filmy. Bratia Anthony a Joe Russovci si zobrali na starosť úlohu režisérov a svoju prácu zrejme odviedli dobre.

Za úspech hovoria hodnotenia kritikov aj ostatných divákov. Asi najväčšiu bitku vo svete Marvelu si zaľúbili fanúšikovia po celom svete. Film v celosvetových kino-tržbách zarobil celkovo 2 79 miliardy dolárov, čím podľa portálu cnbc.com pokoril dovtedajší rekord za tržby, ktorý dovtedy patril Avatarovi.

Prečítajte si tiež:
Chystáte sa do kina? Prehľad filmov, ktoré majú premiéru v máji! #1

Spider-Man: Ďaleko od domova

  • Premiéra na Slovensku: 3. júl 2019
  • ČSFD: 81 %
  • IMDb: 78 %

Najobľúbenejší superhrdina, ktorého stvárnil sympatický Tom Holland, si získal srdcia fanúšikov po celom svete a osviežil aj iné Marvel filmy. Peter Parker cestuje spolu s kamarátmi a spolužiakmi po Európe, pričom sa snaží zachraňovať svet.

K tomu celému sa pripletie aj Nick Fury a obrí protivníci, ktorých musí poraziť bez toho, aby pred spolužiakmi prezradil svoju identitu. Film to bol pekný, ale Spider-man už viac nebude súčasťou Avengerov. Spoločnosti Disney a Sony Pictures, ktorá vlastní práva na tohto superhrdinu, sa totiž nedohodli. Spider-man si celosvetovo zarobil 1 128 miliónov dolárov, čo je skoro rovnako, ako film Captain Marvel.

Zdroj: wikipedia.org, cnbc.com, boxofficemojo.com, boxofficemojo.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií