fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mazák a Šikuta rokovali s Reyndersom o reforme súdnictva, prebrali aj správu Európskej komisie o stave právneho štátu

Didier Reynders sa už v minulosti vyjadril, že Európska komisia dôkladne monitoruje vývoj justičných reforiem na Slovensku.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.4.2022 (Webnoviny.sk) – Reformy súdnictva, najmä nová súdna mapa, boli predmetom piatkového rokovania európskeho komisára pre spravodlivosť Didiera Reyndersa a šéfa Súdnej rady SR Jána Mazáka. Rada o tom informuje na svojej internetovej stránke. Zároveň pripomína, že Reynders sa už v minulosti vyjadril, že Európska komisia (EK) dôkladne monitoruje vývoj justičných reforiem na Slovensku.

„Potvrdilo sa, že Európska komisia má úprimný a trvalý záujem o právny štát v súdnictve členských štátov a venuje mu značnú materiálnu pozornosť,” povedal Mazák s tým, že ďalšou diskutovanou témou bola správa komisie o stave právneho štátu.

„Ku konkrétnym záverom sme nedospeli, ale pán komisár pre spravodlivosť potvrdil, že tohtoročná správa o právnom štáte v členských štátoch EÚ bude už obsahovať aj konkrétne odporúčania, ktoré budú vychádzať zo všetkých zistení tvoriacich skutkový základ správy. Uvidíme, aké budú odporúčania vo vzťahu k Slovensku,” vysvetlil predseda súdnej rady.

Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta zase na stretnutí s komisárom vyzdvihol potrebu budovania dôvery v právny štát a potrebu dodržiavať európske štandardy v oblasti justície. Zároveň spolu diskutovali o justičných reformách a o vývoji súdneho systému na Slovensku aj v zahraničí.

Prečítajte si tiež:
Kto nás podrží aj v náročných časoch? Prieskumy hovoria jasnou rečou!

Zdroj: Webnoviny.sk – Mazák a Šikuta rokovali s Reyndersom o reforme súdnictva, prebrali aj správu Európskej komisie o stave právneho štátu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií