fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mierové rokovania sa zasekli, Rusko odmieta navyšovanie počtu krajín ako garantov bezpečnosti Ukrajiny

Mychajlo Podoľak uviedol, že problematická je otázka medzinárodných bezpečnostných garantov.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.4.2022 (Webnoviny.sk) – Konzultácie medzi Ukrajinou a Ruskom o potenciálnom mierovom pláne podľa poradcu ukrajinského prezidenta Mychajla Podoľaka pokračujú. Problematickým bodom však zostáva počet krajín, ktoré budú pre Ukrajinu garantmi bezpečnosti. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podoľak sa v televízii vyjadril, že rokujú o tom, „aké právne záväzky je potrebné prijať, ako to bude v zmysle mnohostrannej zmluvy“.

„Musíme pochopiť, že Rusi kategoricky nechcú zvyšovať počet krajín, ktoré môžu byť garantmi bezpečnosti. Je pre nás dôležité, aby sme tých krajín mali čo najviac,“ vysvetlil.

CNN pripomína, že ukrajinská a ruská delegácia na nedávnych rokovaniach v Istanbule uzavreli veľmi predbežné dohody o možnosti neutrálneho štatútu pre Ukrajinu, ktorý by chránili medzinárodné bezpečnostné záruky.

Ruský prezident Vladimir Putin sa tento týždeň vyjadril, že rokovací proces dosiahol slepú uličku. Podoľak tvrdí, že práce pokračujú.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Mierové rokovania sa zasekli, Rusko odmieta navyšovanie počtu krajín ako garantov bezpečnosti Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Macron nazval Morawieckeho krajne pravicovým antisemitom, Poľsko si predvolalo veľvyslanca Francúzska
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií