fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prokurátor zrušil trestné stíhanie v kauze Poľovnícka chata, do celého prípadu je zaplatený policajt

Celý prípad okolo pytliactva a prania špinavých peňazí sa musí vyšetriť nanovo, aby neexistovala žiadna pochybnosť o zákonnosti trestného konania.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.5.2022 (Webnoviny.sk) – Prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín 13. mája zrušil uznesenie o začatí trestného stíhanie a obvinenie v kauze Poľovnícka chata.

Zároveň uložil vyšetrovateľovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), aby vo veci znovu konal a rozhodol.

Pytliactvo a pranie špinavých peňazí

Vo veci vzniesli 7. februára obvinenie M. M. pre prečin pytliactva, A. J. pre prečin pytliactva a T. S. pre zločin legalizácie výnosu z trestnej činnosti. Informovala o Prokuratúra Slovenskej republiky vo svojom profile na sociálnej sieti.

Ako uviedli, dôvodom uvedeného postupu je skutočnosť, že nitrianska krajská prokuratúra obvinila príslušníka Policajného zboru Martina J., ktorý vec vyšetroval.

Policajt zahladzoval dôkazy

Prokurátor voči nemu vzniesol obvinenie 12. apríla pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, a to v súvislosti s vedením vyšetrovania, zabezpečovaním, vyhodnocovaním a nakladaním s dôkazmi v trestnej veci.

„Uvedená skutočnosť je taká závažná, že vyžaduje zrušenie vydaného uznesenia vyšetrovateľa policajného zboru SR z dôvodu, aby neexistovala žiadna pochybnosť o zákonnosti trestného konania, vedeného proti M. M. a spol,“ napísala prokuratúra.

Dozorujúci prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín zároveň požiadal riaditeľa NAKA, aby vec pridelil inému vyšetrovateľovi.

Prečítajte si tiež:
Slovákov najviac trápia existenčné problémy, vzdelanie či inovácie nevnímame ako niečo hodnotné

Viac k témam: Pytliactvo, Trestná činnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor zrušil trestné stíhanie v kauze Poľovnícka chata, do celého prípadu je zaplatený policajt © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií