fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hospodárstvu Maďarska sa v prvom štvrťroku darilo, výrazne vzrástla najmä výroba potravín a nápojov

Medzikvartálne sa ekonomika krajiny počas januára až marca zväčšila o 2,1 percent.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.5.2022 (Webnoviny.sk) – Maďarský hrubý domáci produkt v prvom kvartáli podľa neupravených údajov medziročne vzrástol o 8,2 percenta a podľa sezónne a kalendárne upravených údajov stúpol o osem percent. V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom sa ekonomika krajiny počas januára až marca zväčšila o 2,1 percenta. Informoval o tom v utorok na svojej internetovej stránke maďarský štatistický úrad.

K hospodárskemu rastu Maďarska v prvom štvrťroku prispeli takmer všetky odvetvia. Najviac však posilnil priemyselný sektor a odvetvie trhových služieb. V rámci priemyslu výrazne vzrástla predovšetkým výroba potravín a nápojov, rafinovaných ropných produktov a elektrických zariadení. V segmente trhových služieb najviac vzrástla produkcia v oblasti dopravy a skladovania.

Viac k témam: Hospodárstvo, Hrubý domáci produkt
Zdroj: Webnoviny.sk – Hospodárstvu Maďarska sa v prvom štvrťroku darilo, výrazne vzrástla najmä výroba potravín a nápojov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií