fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Milley ponúkol zatiaľ najvyššie odhady zabitých a zranených vo vojne na Ukrajine

Ukrajina v ostatných dňoch signalizovala ochotu diskutovať s Moskvou.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.11.2022 (Webnoviny.sk) – Popredný predstaviteľ americkej obrany odhaduje, že vo vojne na Ukrajine bolo zabitých alebo zranených približne 100-tisíc ruských a rovnaký počet ukrajinských vojakov.

Ochota vstúpiť do dialógu

Predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley taktiež naznačil, že v konflikte dosiaľ prišlo o život asi 40-tisíc civilistov. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tieto odhady sú zatiaľ najvyššie, aké dosiaľ ponúkol niektorý zo západných predstaviteľov. Milley poznamenal, že náznaky, že Kyjev je ochotný vstúpiť do dialógu s Moskvou, ponúkajú „okno“ na rokovania.

Vzájomná zhoda

Ukrajina v ostatných dňoch signalizovala ochotu diskutovať s Moskvou po tom, čo prezident Volodymyr Zelenskyj upustil od požiadavky, že jeho náprotivok Vladimir Putin musí byť najskôr zbavený moci, kým bude možné začať rokovania.

Milley však dodal, že na to, aby boli akékoľvek rozhovory úspešné, museli by sa Rusko aj Ukrajina „vzájomné zhodnúť“, že víťazstvo vo vojne „nie je možné dosiahnuť vojenskými prostriedkami, a preto sa musia obrátiť na iné prostriedky”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Rusko poslalo na Ukrajinu ďalšie jednotky, v Donbase má aj Vagnerovcov a bojovníkov zo Sýrie

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Milley ponúkol zatiaľ najvyššie odhady zabitých a zranených vo vojne na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií