fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister Karas diskutoval prvýkrát s odborníkmi o eliminácii nenávistných prejavoch aj o extrémizme

Minister spravodlivosti Viliam Karas tvrdí, že na stretnutí zazneli cenné podnety a bolo jednoznačne cítiť dobrú vôľu riešiť problémy pomocou otvoreného dialógu a vzájomnej spolupráce.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.11.2022 (Webnoviny.sk) – Na podnet ministra spravodlivosti SR Viliama Karasa sa vo štvrtok 3. novembra uskutočnilo prvé pracovné stretnutie zo série diskusií na tému nenávistných prejavov a extrémizmu.

Prevencia extrémizmu

Viac ako 30 odborníkov na extrémizmus z najdôležitejších inštitúcií, akademickej sféry i mimovládneho sektora diskutovalo o aktuálnom nastavení trestného práva a taktiež si vymieňali skúsenosti v oblasti prevencie extrémizmu.

Na stretnutí zazneli cenné podnety a bolo jednoznačne cítiť, že tu je dobrá vôľa riešiť problémy pomocou otvoreného dialógu a vzájomnej spolupráce,” povedal minister.

Ako v tlačovej správe ďalej informuje Ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR), na stretnutí sa zúčastnili i štátni tajomníci MS SR Peter Sepeši a Edita Pfundtner.

Vyžaduje si pozornosť

Ministerstvo spravodlivosti je toho názoru, že problematika extrémizmu a osobitne nenávistných prejavov v spoločnosti si vyžaduje osobitnú pozornosť a komplexný prístup.

Zhodli sme sa na ďalšej nadrezortnej spolupráce a verím, že z tejto spolupráce vzídu dobré riešenia,” doplnil Karas.

Viacerí účastníci sa podľa ministerstva zhodli na potrebe prevencie vrátane lepšej spolupráce so školskými zariadeniami.

Prečítajte si tiež:
Slováci predmývaním riadu ročne vyplytvajú Štrbské pleso

Konsenzus nastal aj pri téme posilnenia využívania služieb probačných a mediačných úradníkov,” dodalo ministerstvo.

Prítomní odborníci

Na stretnutí boli prítomní odborníci z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstva vnútra SR i Ministerstva kultúry SR a taktiež aj odborníci zo slovenského Policajného zboru, Národnej kriminálnej agentúry, Úradu špeciálnej prokuratúry a Generálnej prokuratúry.

Taktiež sa na ňom zúčastnili aj špecialisti z Univerzity Komenského v Bratislave, Justičnej akadémie či Paneurópskej vysokej školy v Bratislave a taktiež odborníci zo Špecializovaného trestného súdu v Pezinku a Najvyššieho súdu SR.

Viac k témam: Diskusia odborníkov, Extrémizmus, nenávistné prejavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Karas diskutoval prvýkrát s odborníkmi o eliminácii nenávistných prejavoch aj o extrémizme © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií