fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo vnútra chce nakúpiť testy na drogy, ľudí budú testovať policajti

Testy by mali zistiť prítomnosť omamných a psychotropných látok zo slín alebo z potu.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR vyhlásilo pre potreby polície verejné obstarávanie na zabezpečenie testov na detekciu požitia omamných a psychotropných látok. Ako sa uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, odhadované náklady na zabezpečenie vybavenia predstavujú 3 663 200 eur bez DPH.

„Predmetom zákazky je dodanie 160-tisíc kusov jednorazových rýchlych viacparametrových orientačných testov na kvalitatívnu detekciu požitia omamných a psychotropných látok zo slín a 40-tisíc kusov jednorazových rýchlych viacparametrových orientačných testov na detekciu požitia omamných a psychotropných látok zo slín a zároveň aj z potu,” uviedol rezort vnútra.

V cene testov je podľa ministerstva zahrnuté aj odborné zaškolenie budúcich používateľov, konkrétne tri kurzy po približne 40 osôb, ktoré budú v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach.

Záujemcovia o dodanie testov môžu ministerstvu predkladať ponuky do 30. júna. Kritériom vyhodnocovania ponúk má byť najvýhodnejšia cena.

Viac k témam: Drogy, testy na drogy, Verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra chce nakúpiť testy na drogy, ľudí budú testovať policajti © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Pravidelné preskúšavanie varovnej siete sirén hlasitou skúškou na Slovensku sa neuskutoční
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií