fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladík obvinený z terorizmu do väzby nejde, rozhodnutie špecializovaného trestného súdu je právoplatné

NAKA zadržala aj študenta strednej školy v Bratislave v rámci akcie Výstraha.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.10.2022 (Webnoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu nevzal 16-ročného B. B., obvineného z terorizmu, do väzby. Mladíka prepustil zo zadržania na sloboda a väzbu mu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka, ako aj zárukou jeho matky.

Vyšetrovanie trestnej veci Slovakbro

Súd uložil mladistvému aj primerané zákazy, obmedzenia a povinnosti. Rozhodnutie súdu je právoplatné. Informovala o tom hovorkyňa špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

Ako v sobotu informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová, v rámci vyšetrovania trestnej veci Slovakbro boli Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) v spolupráci s Vojenským spravodajstvom zabezpečené dôkazy o páchaní trestnej činnosti iným páchateľom.

Akcie Balerion a Výstraha

V tejto súvislosti vykonali akciu Balerion, pri ktorej v piatok 21. októbra zadržali v Bratislave mladistvého B. B. Vyšetrovateľ mu vzniesol obvinenie za zločin „niektoré formy účasti na terorizme”, a tiež zo založenia, podpory a propagácie hnutí smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd.

NAKA v piatok zadržala aj študenta strednej školy v Bratislave v rámci akcie Výstraha. Študent N. K., ktorý svojimi výrokmi verejne schvaľoval teroristický útok na Zámockej ulici v Bratislave, už čelí obvineniu za zločin „niektoré formy účasti na terorizme” v zmysle Trestného zákona. So súhlasom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry SR ho prepustili na slobodu.

Prečítajte si tiež:
Saskári odmietajú zákulisné hry pri voľbe podpredsedu parlamentu, nevedia si predstaviť vo funkcii Tarabu ani Pčolinského

Viac k témam: Súdy, Väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladík obvinený z terorizmu do väzby nejde, rozhodnutie špecializovaného trestného súdu je právoplatné © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií