fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladý Poliak čelí obvineniam z terorizmu, na rušnej ulici vo Varšave nastražil bombu

Incident sa odohral v pondelok. Nikto neutrpel zranenia a zariadenie nevybuchlo.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.7.2022 (Webnoviny.sk) – Prokurátori vo Varšave vyšetrujú 31-ročného muža, ktorý položil výbušné zariadenie na ulicu v centre mesta. Vzhľadom na závažnosť potenciálnych obvinení, vyšetrovanie od regionálnej prokuratúry prevzala Národná prokuratúra.

Podozrivý čelí obvineniam z terorizmu vyvolávaním pocitu vážneho ohrozenia u veľkého počtu ľudí a v tejto súvislosti ho podľa hovorcu prokuratúry Karola Borcholského vypočuli. V prípade usvedčenia mužovi hrozí minimálne päť rokov väzenia. Muž zostáva vo väzbe.

Incident sa odohral v pondelok. Nikto neutrpel zranenia a zariadenie nevybuchlo. V oblasti sa vtedy konal pochod za obete masakier Poliakov počas druhej svetovej vojny, na ktorom sa zúčastňovalo viac ako 300 ľudí. Polícia po zatknutí podozrivého uviedla, že výbušný projektil mal potenciálne silný dosah. Úrady čakajú na posudok odborníkov.

Viac k témam: Bomba, Terorizmus, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladý Poliak čelí obvineniam z terorizmu, na rušnej ulici vo Varšave nastražil bombu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií