fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moskva varovala pred následkami, ak Ukrajina použije americké zbrane proti ruskému územiu

Konstantin Gavrilov tiež uviedol, že na Ukrajine dosiahnu všetky hlavné ciele stanovené prezidentom Vladimirom Putinom a vyzval západné vlády, aby počúvali ruské obavy.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Moskva varovala pred „viac ako vážnymi” následkami, ak Ukrajina použije americké salvové raketomety alebo iné zbrane dlhého doletu dodané krajinami Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) proti ruskému územiu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa spravodajského portálu CNN sa tak vyjadril Konstantin Gavrilov, ktorý vedie ruskú delegáciu na rokovaniach vo Viedni venovaných otázkam vojenskej bezpečnosti a kontrole zbrojenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Ak Ukrajinské ozbrojené sily použijú americké MLRS alebo iné zbrane dlhého doletu od NATO proti ruskému územiu, následky budú viac ako vážne,” povedal Gavrilov podľa vyhlásenia zverejneného ruským ministerstvom zahraničia a dodal, že „zvýšenie dodávok západných zbraní Kyjevu by mohlo Ruskú federáciu prinútiť posunúť sa k tvrdším reakciám”.

Gavrilov tiež uviedol, že na Ukrajine dosiahnu všetky hlavné ciele stanovené prezidentom Vladimirom Putinom a vyzval západné vlády, aby počúvali ruské obavy.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Moskva varovala pred následkami, ak Ukrajina použije americké zbrane proti ruskému územiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ústup z Chersonu znamená pre ruské sily významnú škodu na povesti, podľa Britov tak verejne priznali ťažkosti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií