fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin: Pokusy o odrezanie Ruska od zvyšku sveta sú neuskutočniteľné

Ruský prezident Vladimir Putin pripustil „obrovské“ problémy v prístupe k high-tech tovarom.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin pripustil, že Moskva čelí v dôsledku západných sankcií „obrovským” problémom v prístupe k high-tech tovarom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin však dodal, že je nemožné odrezať jeho krajinu od svetovej ekonomiky. Informuje o tom spravodajský portál CNN „Snažia sa vytvoriť bariéry, aby obmedzili náš vývoj. To je, samozrejme, pre našu krajinu obrovská výzva,” povedal v pondelok na stretnutí svojho kabinetu.

„Nielenže sa nevzdáme alebo nevrátime niekoľko desaťročí dozadu, ako predpovedajú niektorí naši ‘dobroprajníci’. Práve naopak, uvedomujúc si obrovské množstvo problémov, ktorým čelíme, budeme intenzívne a kompetentne hľadať nové riešenia,” skonštatoval.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruský prezident ďalej ubezpečil, že pokusy o odrezanie jeho krajiny od zvyšku sveta sú „neuskutočniteľné”. „Je jasné, že sa nemôžeme vyvíjať v izolácii od sveta. Ale ani nebudeme. V modernom svete je nemožné … postaviť obrovský plot. Je to jednoducho nemožné!,” dodal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin: Pokusy o odrezanie Ruska od zvyšku sveta sú neuskutočniteľné © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Trump chce financovanie bezpečnosti škôl uprednostniť pred posielaním vojenskej pomoci Ukrajine
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií