fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Musíme zabezpečiť, že Ukrajina zvíťazí a Rusko sa stiahne, vyhlásila v Prahe šéfka britskej diplomacie Trussová

Šéfka britskej diplomacie konštatovala, že Ukrajina musí dostať viac ťažkých zbraní a postupne sa modernizovať.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.5.2022 (Webnoviny.sk) – Krajiny podporujúce Ukrajinu musia byť „pripravené na dlhú cestu” a nemalo by sa hovoriť o „ustupovaní” ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Povedala to v piatok počas návštevy Prahy britská ministerka zahraničných vecí Liz Trussová.

Po schôdzke so svojim českým partnerom uviedla, že „musíme zabezpečiť, že Ukrajina zvíťazí a Rusko sa stiahne a že už nikdy nebudeme svedkami tohto typu agresie”. „Nemalo by sa hovoriť o prímerí alebo ustupovaní Putinovi,” vyhlásila Trussová.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Šéfka britskej diplomacie konštatovala, že Ukrajina musí dostať viac ťažkých zbraní a postupne sa modernizovať, aby dostala vybavenie v štandarde NATO.

„Teraz používajú veľa postsovietskeho vybavenia. Musíme zabezpečiť, že sa v budúcnosti budú schopní brániť,” dodala Trussová.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Musíme zabezpečiť, že Ukrajina zvíťazí a Rusko sa stiahne, vyhlásila v Prahe šéfka britskej diplomacie Trussová © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií