Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž prenasledoval ženu, pred dverami jej bytu si chcel podrezať žily

Muž ženu opakovane vyhľadával v mieste jej bydliska i v práci.

12.7.2023 (SITA.sk) – Obvineniu z trestného činu nebezpečného prenasledovania spáchaného v súbehu s trestným činom marenia výkonu úradného rozhodnutia čelí tridsaťosemročný muž zo Spišskej Belej (okr. Kežmarok).

Neustále vyhľadával jej prítomnosť

Ako dnes informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, neustále a opakovane atakoval jednu Kežmarčanku v mieste jej bydliska, v práci, ako aj na iných miestach.

Vyhľadával jej prítomnosť, kontaktoval ju telefonicky aj emailom, a to aj napriek tomu, že sa žena jednoznačne vyjadrila, že si to nepraje a že je to pre ňu obťažujúce. Prítomnosť ženy si vyžadoval aj pod hrozbami, že si siahne na život, pričom si chcel pred dverami jej bytu podrezať žily.

Nerobil to prvý raz

Podľa hovorkyne konanie muža vzbudzovalo u ženy obavu o jej život i zdravie a v značnej miere zhoršovalo kvalitu jej života. „Muž takto konal i napriek tomu, že mu bolo už v roku 2016 súdom uložené neodkladné opatrenie, a to zákaz priblíženia sa k tejto žene, ako aj zákaz kontaktovať ju rôznym spôsobom,“ vysvetlila.

Polícia muža zadržala, skončil v cele policajného zaistenia. Ak sa obvinenému vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na tri roky.

Viac k témam: Krimi, Prenasledovanie, Vyhrážanie
Zdroj: SITA.sk – Muž prenasledoval ženu, pred dverami jej bytu si chcel podrezať žily © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií