fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muža budú súdiť pre dve vraždy aj viaceré pokusy o ne, hrozí mu doživotie

Jánovi R. hrozí v prípade dokázania viny doživotný trest.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.7.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 12. septembra hlavné pojednávanie s Jánom R., ktorý je obžalovaný pre dve vraždy, pokus o vraždu dvoch osôb, ako aj trestný čin nedovoleného ozbrojovania.

Ako informovala polícia ešte na jeseň minulého roku, prvý prípad sa stal v januári 2015 vo Veľkej Lomnici (okres Kežmarok), kde obžalovaný na čerpacej stanici strelnou zbraňou zavraždil Erika K. Druhý prípad sa stal v máji 2017, keď sa Ján R. v blízkosti obce Holumnica (okres Kežmarok) pokúsil zastreliť Štefana B. a Danu F. Tretí prípad sa stal v apríli 2019, keď obžalovaný v lesnom poraste v katastri mesta Levoča zastrelil Jozefa L.

Polícii sa prípady podarilo objasniť na základe dôkazov získaných pri vyšetrovaní prípadu útoku na verejného činiteľa. Ján R. totiž v júni 2021 pri Liptovskom Hrádku (okres Liptovský Mikuláš) strieľal na dvojčlennú policajnú hliadku, ktorá ho chcela skontrolovať. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry následne všetky prípady spojil na spoločné konanie.

Obžalovanému za všetky skutky v prípade dokázania viny hrozí doživotný trest odňatia slobody.

Prečítajte si tiež:
V kauze Fatima padne nové rozhodnutie súdu, svedkovia usvedčili Jankovskú z úplatkárstva a spolupráce s mafiou

Viac k témam: Pokus o vraždu, Súdny proces, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Muža budú súdiť pre dve vraždy aj viaceré pokusy o ne, hrozí mu doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií