Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Časiv Jar útočí viac ako dvadsaťtisíc ruských vojakov, mesto je nateraz plne pod kontrolou Ukrajincov

Ruskí vojaci sústreďujú svoje úsilie na Časiv Jar, ktorý považujú za kľúčový pre ďalší postup smerom ku Kosťantynivke, Kramatorsku a Sloviansku.

22.4.2024 (SITA.sk) – Približne 20-tisíc až 25-tisíc ruských vojakov útočí na ukrajinské mesto Časiv Jar v Doneckej oblasti a na dediny v jeho okolí.

Povedal to v pondelok pre ukrajinskú televíziu hovorca zoskupenia ukrajinskej armády Chortycia Nazar Vološyn. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Časiv Jar je teraz náš. Situácia v okolí mesta je zložitá, ale mesto je plne pod kontrolou našich obranných síl. V meste nie je žiadna ruská armáda,“ uviedol hovorca.

Dôstojník ukrajinskej národnej gardy Volodymyr Černiak predtým povedal, že ruským silám sa „podarilo získať pozície“ pri obci Bohdanivka, ktorá leží tri kilometre severovýchodne od mesta Časiv Jar.

Ruskí vojaci sústreďujú svoje úsilie na Časiv Jar, ktorý považujú za kľúčový pre ďalší postup smerom ku Kosťantynivke, Kramatorsku a Sloviansku, uviedla ukrajinská armáda. Časiv Jar leží zhruba 10 kilometrov západne od Bachmutu.

Viac k témam: Časiv Jar, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Na Časiv Jar útočí viac ako dvadsaťtisíc ruských vojakov, mesto je nateraz plne pod kontrolou Ukrajincov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií