fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na očkovanie sa môžu hlásiť ľudia od 45 rokov. Termíny sú voľné už od zajtra!

Na Slovensku sa do dnešného dňa aplikovalo 1 116 286 očkovacích látok, prvú dávku vakcíny má už aplikovanú 829 688 ľudí, druhú dávku očkovacej látky dostalo 286 598 osôb.

Máte tip? napíšte nám mailom

Od dnešného popoludnia rozširujeme okruh ľudí, ktorí sa môžu prihlásiť do Čakárne na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Požiadať o vakcínu tak budú môcť odteraz už aj ľudia od 45 rokov.

Záujemcovia o očkovanie od 45 do 60 rokov, sa budú mať už v nedeľu možnosť dať sa zaočkovať v niektorých vakcinačných centrách. V závislosti od voľných kapacít môžu dostať pozvánku na očkovanie na zajtra tí, ktorí sa zaregistrujú dnes do 19.00 h. Naďalej však platí, že nerozhoduje rýchlosť registrácie, ale výlučne vek zaregistrovaných záujemcov a dostupné kapacity v nimi zvolených očkovacích centrách.

Voľné kapacity pre túto kategóriu sú v týchto očkovacích centrách:

Dolný Kubín, Dolnooravská nemocnica

Košice, SOŠ informačných technológií

Nitra, VKOC Spojená škola

Nové Mesto n. Váhom, Poliklinika MarMedico

Prešov,  Športová hala Hotelovej akadémie

Skalica, Veľkokapacitné očkovacie centrum

Žiar n. Hronom, VKOC-Mestské kultúrne centrum

Ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s partnermi zároveň otvára nové očkovacie centrá, aby bola vakcína dostupnejšia čo najväčšiemu počtu ľudí. Už dnes sa môžu záujemcovia cez stránku korona.gov.sk prihlásiť na očkovanie aj do nových centier:

Prečítajte si tiež:
Nepribudol žiadny nový prípad COVID-19. Na Slovensku je aktívnych len 122 prípadov

Revúca –  centrum je už otvorené

Veľký Krtíš –  centrum sa otvára 15. apríla

Stará Ľubovňa – centrum sa otvára 13. apríla

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií