Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na provizórnom pohrebisku v meste Chán Júnis našli 283 tiel, tvrdí palestínska civilná obrana

Pohrebisko v Násirovej nemocnici zriadili, keď ju v marci začali obliehať izraelské sily.

22.4.2024 (SITA.sk) – Palestínska civilná obrana v Pásme Gazy v pondelok oznámila, že na dočasnom pohrebisku v hlavnej nemocnici v meste Chán Júnis našli od piatka 283 tiel.

Pohrebisko v Násirovej nemocnici zriadili, keď ju v marci začali obliehať izraelské sily. Vtedy ľudia neboli schopní pochovávať zosnulých na cintoríne a vykopali hroby na dvore nemocnice, uviedla skupina.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Civilná obrana vysvetlila, že niektoré telá boli ľudia, ktorých zabili počas obliehania nemocnice. Ďalších zabili, keď v marci izraelskí vojaci vykonali v nemocnici raziu.

Po tom, ako sa armáda z mesta Chán Júnis tento mesiac stiahla, obyvatelia sa začali vracať do nemocnice a hľadať telá svojich blízkych, aby ich mohli riadne pochovať.

Medzinárodný výbor Červeného kríža poskytol civilnej obrane 1 500 vriec na mŕtvoly a ochranné vybavenie, aby jej pomohol pri prácach na pohrebisku a presune tiel.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Na provizórnom pohrebisku v meste Chán Júnis našli 283 tiel, tvrdí palestínska civilná obrana © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií