Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naď a česká ministerka Černochová podpísali dohodu o spoločnom nákupe ťažkej vojenskej techniky

Dohoda na nákup ťažkej vojenskej bojovej techniky CV90 je v hodnote 1,7 až 1,8 miliardy eur.

27.8.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Slovenska Jaroslav Naď a česká ministerka obrany Jana Černochová v sobotu podpísali dohodu o spoločnom nákupe ťažkej vojenskej techniky. Má ísť o pásové obrnené vozidlá CV90 švédskeho výrobcu v hodnote 1,7 až 1,8 miliardy eur.

„Teší ma, že sme podpísali túto zmluvu, ktorá je výhodná tak pre nás, ako aj pre českú stranu, a navyše do nej budú zapojené aj naše fabriky, ktoré na nej tiež budú participovať,“ povedal po podpise zmluvy slovenský minister obrany Jaroslav Naď.

„Podpis tejto unikátnej dohody je ukážkou vzorovej spolupráce susedských štátov. České a slovenské firmy by sa mali podieľať asi 40 percentami na výrobe, prípadne na oprave spomínanej techniky. Dnes (27. augusta pozn. redakcie) sme podpísali dve vážne dohody, ktoré naše štáty a národy ešte viac zblížili,“ skonštatovala česká ministerka obrany Jana Černochová.

Viac k témam: pásové obrnené vozidlá, ťažká vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď a česká ministerka Černochová podpísali dohodu o spoločnom nákupe ťažkej vojenskej techniky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií