fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naď sa stretol s novým slovinským veľvyslancom, hovorili o možnostiach spolupráce aj vojenských cvičeniach (foto)

Šéf rezortu predstavil veľvyslancovi prebiehajúce modernizačné projekty a načrtol priority do ďalšieho obdobia.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.10.2022 (Webnoviny.sk) – Novým slovinským ambasádorom na Slovensku sa stal Stanislav Raščan. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) sa s ním stretol na pôde rezortu, aby si aktualizovali témy v oblasti obrany a bezpečnosti, zoznámili sa a nastavili rámec spolupráce. Šéf slovenského rezortu obrany o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Momentálne pôsobí na našom území v rámci mnohonárodnej bojovej skupiny NATO necelých 100 príslušníkov ozbrojených síl Slovinska. Vďaka za tento prejav solidarity a pripravenosti chrániť východné krídlo NATO, ktorého sme súčasťou,” uvádza Naď.

Minister obrany predstavil veľvyslancovi prebiehajúce modernizačné projekty a načrtol priority do ďalšieho obdobia. Hovorili tiež o možnostiach spolupráce, spoločných cvičeniach, riešenia otázky hybridných hrozieb či vzdelávaní.

„Teší ma, že spolupráca so Slovinskom je na vysokej profesionálnej úrovni a zároveň, je sprevádzaná mnohými priateľskými gestami, ktoré sú absolútnou samozrejmosťou. Príkladom je pomoc našich ozbrojených síl pri júlových požiaroch v Slovinsku, kde zasahovali aj naši profesionálni vojaci,” uzavrel Naď.

Viac k témam: Veľvyslanec
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď sa stretol s novým slovinským veľvyslancom, hovorili o možnostiach spolupráce aj vojenských cvičeniach (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Naď rokoval s ministrom Zakovom, Slovensko a Bulharsko chcú spolupracovať v modernizácii armády (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií