fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naďovo ministerstvo má za jednu z priorít rozvoj infraštruktúry ozbrojených síl

Štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer navštívil niekoľko vojenských útvarov na juhu Slovenska.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.6.2022 (Webnoviny.sk) – Rozvoj infraštruktúry Ozbrojených síl SR (OS SR) je jednou z priorít súčasného vedenia rezortu obrany. Štátny tajomník Ministerstva obrany SR (MO SR) Marian Majer to povedal počas návštevy Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCHBO), 54. raketometného oddielu a radarovej základne pri obci Ožďany (okres Rimavská Sobota). V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Delostrelecké spôsobilosti a spôsobilosti v oblasti RCHBO a rádiolokačných prostriedkov sú dôležitou súčasťou moderných ozbrojených síl. Aj skrz postupne zavádzané systémové opatrenia však stále pretrvávajú deficity z minulých období, preto musíme ďalej robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme našim profesionálom pomohli zjednodušiť a zefektívniť plnenie ich každodenných úloh,“ vyhlásil Majer.

Štátny tajomník vyzdvihol nasadenie a vzorné plnenie služobných úloh vojakmi a vojačkami v navštívených útvaroch. Pri tejto príležitosti pripomenul, že napríklad spôsobilosti Slovenska v oblasti radiačnej, chemickej a biologickej ochrany sú dlhodobo oceňované aj zahraničnými partnermi a medzinárodnými expertmi v oblasti RCHBO.

Viac k témam: Rozvoj, Vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Naďovo ministerstvo má za jednu z priorít rozvoj infraštruktúry ozbrojených síl © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Polícia bojuje proti dezinformáciám o vojne na Ukrajine, zverejnila stovky falošných správ
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií