fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naďovo ministerstvo predstavilo program podpory obrany štátu v rokoch 2023 až 2025

Plánované výdavky za roky 2023 až 2025 sú v celkovej výške viac ako 26 miliónov eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany SR (MO SR) posunulo do medzirezortného pripomienkového konania návrh podpory na obranu štátu na roky 2023 až 2025.

Cieľom je aj podpora zahraničných síl

Cieľom je rozvoj podpory obrany štátu v oblasti udržiavania a rozvoja obrannej infraštruktúry, dodávok štátnych hmotných rezerv, poskytovania vybraných služieb a výskumu a vývoja zameraného na zabezpečenie obrany štátu.

Rozvoj týchto oblastí v príslušných rokoch je plánovaný na základe požiadaviek Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR), ktoré zahŕňajú aj požiadavky na podporu zahraničným ozbrojeným silám prijatých Slovenskou republikou ako hostiteľskou krajinou,” uviedlo MO SR v dokumente.

Plánované výdavky na plnenie medzirezortného programu spolu za roky 2023 až 2025 sú v celkovej výške viac ako 26 miliónov eur.

Modernizovanie infraštruktúry je nevyhnutnosťou

Priority medzirezortného programu sú zabezpečiť podporu národných výskumno-vývojových aktivít zameraných na rozvoj spôsobilostí OS SR, modernizovať nevyhnutnú infraštruktúru či udržiavať v rámci rozšíreného lôžkového fondu rezortu zdravotníctva stanovený počet nemocničných lôžok pre MO SR v súlade s požiadavkami OS SR.

Prečítajte si tiež:
Sulíkove raňajky s Kočnerom aj forhend Tabák „kolegyni“ Bittó Cigánikovej. Matovič sa v pléne opäť vyrozprával (video)

Udržiavať sa bude i použiteľnosť a funkčnosť objektov obrannej infraštruktúry podľa požiadaviek OS SR s dôrazom na dopravnú infraštruktúru a štátne hmotné rezervy podľa požiadaviek OS SR a na základe požiadaviek dotknutých subjektov hospodárskej mobilizácie.

Viac k témam: Obrana, obrana štátu, Rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Naďovo ministerstvo predstavilo program podpory obrany štátu v rokoch 2023 až 2025 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií