fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší súd SR nie je nástroj politického boja, Šikuta odmieta Ficove špekulácie a vyzval ho na zdržanlivosť

Predseda NS SR Šikuta považuje neustále sa opakujúce politické ataky na sudcov Najvyššieho súdu SR za neprípustné.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.5.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda Najvyššieho súdu SR (NS SR) Ján Šikuta odmieta, že by bol NS SR používaný ako nástroj politického boja a spochybňovanie nezávislosti súdu považuje v demokratickej spoločnosti za neakceptovateľné.

Šikuta tak reaguje na vyjadrenia predsedu Smeru – sociálna demokracia Roberta Fica. Ten označil senát 5T, ktorý odsúdil bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, za senát porušujúci ľudské práva. V tlačovej správe o tom informovala Zuzana Vilím z tlačového oddelenia NS SR.

„Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta považuje neustále sa opakujúce politické ataky na sudcov Najvyššieho súdu SR za neprípustné a v tomto smere vyzýva na zdržanlivosť,“ uvádza Vilím.

Viac k témam: Politické čistky, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd SR nie je nástroj politického boja, Šikuta odmieta Ficove špekulácie a vyzval ho na zdržanlivosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií