fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Násilie ruských vojakov v Mariupole znepokojuje aj vlastných, podľa informácií USA ľudí bijú a popravujú

Ruské sily sa majú v ukrajinskom prístavnom meste Mariupoľ dopúšťať vážnych násilností.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.5.2022 (Webnoviny.sk) – USA získali spravodajské informácie, ktoré ukazujú, že niektorých ruských predstaviteľov znepokojuje, že ruské sily sa v ukrajinskom prístavnom meste Mariupoľ dopúšťajú vážnych násilností.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Uviedol to americký predstaviteľ oboznámený so zisteniami. Podľa jeho vyjadrenia ruských predstaviteľov údajne znepokojuje, že zneužívanie moci ešte viac podnieti obyvateľov Mariupoľa k odporu proti ruskej okupácii a protirečí to tvrdeniu Moskvy, že oslobodila po rusky hovoriacu populáciu.

Podľa spravodajských informácií ruskí vojaci zneužívajúci svoju moc bijú predstaviteľov mesta, popravujú ich elektrickým prúdom a rabujú domy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Násilie ruských vojakov v Mariupole znepokojuje aj vlastných, podľa informácií USA ľudí bijú a popravujú © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií