fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nenecháme sa zastrašiť a budeme pokračovať v podpore Ukrajiny, ubezpečil Stoltenberg

Západní spojenci neprestanú podporovať Ukrajinu vo vojne proti Rusku.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.4.2023 (SITA.sk) – Západní spojenci napriek vyhrážkam Kremľa jadrovými zbraňami neprestanú podporovať Ukrajinu vo vojne proti Rusku. Vyjadril sa tak generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Nenechajú sa zastrašiť

Rusko sa podľa Stoltenberga pokúša podkopať základy medzinárodného systému založeného na pravidlách tým, že ignoruje, porušuje alebo opúšťa veľkú časť siete globálnych dohôd o kontrole zbrojenia, ktoré zaisťujú bezpečnosť sveta.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Sú to nezodpovedné činy. Ich cieľom je odradiť spojencov NATO od podpory Ukrajiny. Nebudú však fungovať, pretože i keď berieme hrozby Ruska vážne, nenecháme sa zastrašiť,“ skonštatoval generálny tajomník.

Provokatívna jadrová rétorika

Poukázal pritom na to, že Rusko pozastavilo svoju účasť na novej Dohode o znížení počtu strategických zbraní, nedodržiava Zmluvu o jadrových zbraniach stredného doletu, zintenzívňuje svoju provokatívnu jadrovú rétoriku a hrozí rozmiestnením taktických jadrových zbraní v Bielorusku.

„Rusko je najpriamejšou hrozbou pre našu bezpečnosť,“ dodal Stoltenberg.

Viac k témam: Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Nenecháme sa zastrašiť a budeme pokračovať v podpore Ukrajiny, ubezpečil Stoltenberg © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
LGBTQ komunita usporiadala v Srbsku podujatie EuroPride, uskutočnilo sa napriek zákazu a vyhrážkam
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií