fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nezamestnanosť v okrese Ilava je najnižšia nielen v Trenčianskom kraji, ale aj na Slovensku

V septembri klesla nezamestnanosť v kraji na úroveň 3,8 percenta.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.10.2022 (Webnoviny.sk) – Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) sa udržiava pod úrovňou 4 percent. V septembri poklesla medzimesačne o 0,11 percenta na úroveň 3,8 percenta. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Miera nezamestnanosti poklesla v septembri v siedmich z deviatich okresov TSK, najvýraznejšie v okrese Myjava o 0,23 percenta. V okresoch Partizánske a Nové Mesto nad Váhom zaznamenali nepatrný medzimesačný nárast nezamestnanosti.

Najnižšia miera nezamestnanosti v TSK bola v septembri v okrese Ilava, kde dosiahla úroveň 2,47 percenta, čo je zároveň najnižšia miera nezamestnanosti v rámci celého Slovenska.

V Trenčianskom kraji ďalej nasledujú okresy Trenčín (2,65 percenta), Myjava (3,33 percenta), Nové Mesto nad Váhom (3,5 percenta), Bánovce nad Bebravou (3,66 percenta), Púchov (3,72 percenta), Partizánske (3,88 percenta), Považská Bystrica (4,31 percenta) a Prievidza (5,43 percenta).

Viac k témam: Miera nezamestnanosti, Nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezamestnanosť v okrese Ilava je najnižšia nielen v Trenčianskom kraji, ale aj na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií