fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nové SUV značiek Subaru a Toyota uvidíme až v roku 2025

Máte tip? napíšte nám mailom

Subaru a Toyota uzavreli dohodu o spoločnom vývoji elektrických vozidiel, ale prvý produkt tohto partnerstva sa nemusí objaviť ešte niekoľko rokov.

Japonská automobilová značka predstavila maketu SUV na technologickom brífingu v Tokiu. Podľa Automotive News Europe však neposkytla iný konkrétny dátum uvedenia na trh ako „okolo roku 2025.“ Generálny riaditeľ spoločnosti navyše dodal, že Spojené štáty nebudú pre elektrické modely prioritou. Povedal, že v USA sa dobre predávajú iba elektromobily Tesla a zvýšený dopyt po elektrických vozidlách bude chvíľu trvať.

Napodobenina má vysoké telo s nízkou strechou a strmým zadným oknom, čo dodáva elegantnejší vzhľad, ako majú tradičné modely a Subaru Forester. Čierne plastové obloženie na podbehoch kolies, podobne ako v prípade Subaru Crosstrek, poskytuje robustnejší imidž. Vo vonkajších zrkadlách majú byť kamery. Niektoré modely ako Lexus ES a Audi E-Tron majú na viacerých trhoch takéto kamery. Avšak technológia v USA nie je legálna.

Firma Subaru je v tejto chvíli ochotná ukázať iba model. Preto je pravdepodobné, že výroba elektrického SUV sa nezačne až do roku 2025. Subaru je relatívne malý výrobca automobilov, ktorý nemá dostatok prostriedkov na samostatný vývoj elektromobilov. Preto spojila sily s Toyotou. Toyota má pomerne málo skúseností s elektrickými autami a doteraz sa zameriavala predovšetkým na hybridné vozidlá a autá na vodíkové palivové články.

Prečítajte si tiež:
10 tipov na ekologické Vianoce

Subaru a vyššie emisie CO2 elektromobilov

Napriek tomu, že na severovýchode a severozápade Spojených štátov asociujú Subaru s liberálnymi zákazníkmi, ktorí objímajú stromy, prístup automobilky k elektrickým autám je skôr konzervatívny. Možno zistili, že podľa štúdie z Kolínskej univerzity:

„Emisie oxidu uhličitého (CO2), vyprodukované pri výrobe batérií pre elektromobily a pri výrobe samotnej elektriny v Nemecku, elektromobily zaťažujú naše ovzdušie o 11% až 28% viac ako „špinavé“ dieselové automobily.“

Jediné elektrifikované Subaru, ktoré je momentálne v USA k dispozícii, je hybridná verzia Crosstrek zo spolupráce s Toyotou. Avšak chce postúpiť o niečo ďalej. Do polovice 20. rokov bude dostupný hybridný a elektrický pohon pre každý model. Potrebu vynucuje splnenie prísnejších emisných noriem. A Subaru si zrejme bude naďalej požičiavať hybridné technológie pohonných jednotiek od firmy Toyota.

Spoločne by mali uviesť okrem týchto druhov vozidiel aj novú verziu športového automobilu. Ten nahradí súčasné Subaru BRZ a Toyotu 86, ktoré sa od roku 2021 prepracujú.

Prečítajte si tiež:

https://klocher.sk/bude-novy-elektromobil-tesla-okrikovat-chodcov-na-ulici/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií