fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový veliteľ britskej armády odkázal svojim vojakom, že sa opäť musia pripraviť na boj v rámci Európy

Patrick Sanders si stanovil za cieľ urýchliť mobilizáciu a modernizáciu armády tak, aby bola schopná posilniť NATO a odoprela Rusku šancu okupovať ďalšie územia Európy.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.6.2022 (Webnoviny.sk) – Nový veliteľ britskej armády Patrick Sanders vyzval svojich vojakov, aby boli pripravení čeliť hrozbe z Ruska po tom, ako Moskva vojensky napadla susednú Ukrajinu. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V liste adresovanom všetkým hodnostiam a štátnym zamestnancom Sanders vyzdvihol hrozbu, ktorú predstavuje Rusko. Poznamenal, že je prvým náčelníkom generálneho štábu od roku 1941, ktorý prevzal velenie nad armádou v tieni možnej vojny v Európe s účasťou významnej kontinentálnej mocnosti.

„Ruská invázia na Ukrajinu podčiarkuje náš hlavný cieľ – chrániť Spojené kráľovstvo a byť pripravený bojovať a vyhrať vojny na súši,“ povedal Sanders. „Svet sa od 24. februára zmenil. Teraz je tu naliehavá potreba vytvoriť armádu schopnú bojovať po boku našich spojencov a poraziť Rusko,“ dodal.

Sanders si stanovil za cieľ urýchliť mobilizáciu a modernizáciu armády tak, aby bola schopná posilniť NATO a odoprela Rusku šancu okupovať ďalšie územia Európy. „My sme generácia, ktorá musí pripraviť armádu na ďalší boj v Európe,“ skonštatoval Sanders.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Ukrajincom postačia aj rakety s doletom 70 kilometrov, odkázal Zelenského poradca Američanom

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový veliteľ britskej armády odkázal svojim vojakom, že sa opäť musia pripraviť na boj v rámci Európy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií