fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obnova Mariupoľa môže podľa starostu Bojčenka trvať až desať rokov a vyžiada si vyše 14 miliárd dolárov

Európska investičná banka a veľké ukrajinské podniky už deklarovali pripravenosť pomôcť pri rekonštrukcii.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.7.2022 (Webnoviny.sk) – Obnova zničeného ukrajinského mesta Mariupoľ môže podľa starostu Vadyma Bojčenka trvať sedem až desať rokov, kým 220-tisíc ľudí bude bývať v slušných podmienkach.

Odborníci podľa neho predbežne odhadujú náklady na obnovu infraštruktúry na viac ako 14 miliárd dolárov, no toto číslo môže ešte narásť po zaznamenaní všetkých škôd.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na telegramovom konte mariupoľskej mestskej rady Bojčenko uviedol, že viac ako 1350 výškových budov a 40 % súkromných domov v meste bolo dosiaľ zničených alebo poškodených ruskou vojnou.

Európska investičná banka a veľké ukrajinské podniky už deklarovali pripravenosť pomôcť pri rekonštrukcii. Trvá i spolupráca s tímami Európskej banky pre obnovu a rozvoj, Svetovou bankou a svetovo uznávanými medzinárodnými spoločnosťami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

„Do rekonštrukčných prác sú zapojené aj partnerské mestá ako Gdansk, Varšava, Drážďany a Rotterdam, ktoré boli zničené počas druhej svetovej vojny. Očakávame, že v ‘Marshallovom pláne’ pre Ukrajinu bude i samostatná kapitola pre Mariupoľ,“ vyhlásil Bojčenko, ktorý poďakoval ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej a medzinárodným finančným organizáciám za ich neustálu pozornosť.

Prečítajte si tiež:
Rusi pokračujú v bombardovaní Slovianska, mesto bombardujú zo severu a východu

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Obnova Mariupoľa môže podľa starostu Bojčenka trvať až desať rokov a vyžiada si vyše 14 miliárd dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií