fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obyvatelia východnej Ukrajiny sa majú evakuovať čím skôr, vyzýva ich ukrajinská vicepremiérka

Rusko tvrdí, že svoje vojenské operácie sústredí na región Donbasu.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková vyzvala obyvateľov rozsiahlych oblastí východnej Ukrajiny, aby sa evakuovali, kým to je možné.

Podpredsedníčka vlády uviedla, že vojenskí predstavitelia Charkivskej, Doneckej a Luhanskej oblasti žiadajú miestnych obyvateľov, aby sa snažili odísť. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ak ľudia neodídu, podľa vicepremiérky sa onedlho môžu ocitnúť v paľbe a v ohrození života. „Nie je nič, čo proti tomu môžu urobiť, a my im nebudeme môcť pomôcť,” dodala Vereščuková.

Rusko tvrdí, že svoje vojenské operácie sústredí na región Donbasu, ktorý sa skladá z Doneckej a Luhanskej oblasti. Charkiv, ktorý je druhým najväčším ukrajinským mestom, leží blízko ruských hraníc a ruská armáda na mesto útočí už od začiatku vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Evakuácia, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Obyvatelia východnej Ukrajiny sa majú evakuovať čím skôr, vyzýva ich ukrajinská vicepremiérka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií