fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ochranu schengenskej hranice v Maďarsku posilní 40 slovenských policajtov, tvrdí Mikulec (video)

Ďalších 20 až 30 policajtov sa podľa ministra vnútra Romana Mikulca pripravuje na službu v rámci agentúry Frontex.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ochranu schengenskej hranice medzi Maďarskom a Srbskom posilní 40 slovenských policajtov. Ako vo štvrtok pre médiá povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), Slovensko od začiatku trvá na tom, že efektívny boj s nelegálnou migráciou predstavuje práve stráženie schengenskej vonkajšej hranice, a nie kontroly na vnútorných hraniciach členských štátov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Ten záväzok sme dali hneď na začiatku, že sa budeme snažiť maďarským kolegom pomôcť,” uviedol Mikulec. Ďalších 20 až 30 policajtov sa podľa neho pripravuje na službu v rámci agentúry Frontex.

Pokiaľ ide o policajtov vyslaných do Maďarska, podľa ministra budú pôsobiť v zmiešaných hliadkach s maďarskými kolegami. „Zatiaľ je to vyslanie na dva mesiace,” dodal Mikulec.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Schengen
Zdroj: Webnoviny.sk – Ochranu schengenskej hranice v Maďarsku posilní 40 slovenských policajtov, tvrdí Mikulec (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií