fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Od vznesenia obvinenia proti Kažimírovi sa dôkazná situácia posilnila, reaguje Lipšicov úrad na Žilinkovu 363

Úrad špeciálnej prokuratúry zároveň zverejnil pôvodné uznesenie o vznesení obvinenia šéfa NBS.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Od vznesenia obvinenia vo veci guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) a bývalého ministra financií Petra Kažimíra sa dôkazná situácia ešte posilnila.

Konštatuje to na sociálnej sieti Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v reakcii na zrušenie obvinenia dotyčného zo strany Generálnej prokuratúry SR (GP SR) prostredníctvom paragrafu 363. ÚŠP v tejto súvislosti informuje, že ďalšie dôkazy boli získané napríklad znaleckým dokazovaním a informácie o nich na tlačovej konferencii GP SR nezazneli.

ÚŠP zároveň zverejnil pôvodné uznesenie o vznesení obvinenia šéfa NBS. „Z daného uznesenia jednoznačne vyplýva dôkazná situácia, ktorá postačovala na vznesenie obvinenia,” uviedla ÚŠP.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Paragraf 363 Trestného poriadku, Špeciálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Od vznesenia obvinenia proti Kažimírovi sa dôkazná situácia posilnila, reaguje Lipšicov úrad na Žilinkovu 363 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií