fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Orbán systematicky rozkladá demokraciu vo vlastnej krajine a pôsobí ako Putinov Trójsky kôň v Európe, konštatuje Šimečka

Michal Šimečka ocenil gesto Eduarda Hegera, ktorý daroval Viktorovi Orbánovi šál s nápisom Slovakia a slovenským štátnym znakom.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.11.2022 (Webnoviny.sk) – Je potrebné si uvedomiť, že pri maďarskom premiérovi Viktorovi Orbánovi nejde iba o šál s mapou veľkého Uhorska.

Maďarský premiér nie je nejaký neškodný provokatér, ale politik, ktorý systematicky rozkladá demokraciu vo vlastnej krajine a pôsobí ako Putinov Trójsky kôň v Európe,“ uviedol na sociálnej sieti Michal Šimečka (Progresívne Slovensko).

Orbán sa totiž tento týždeň objavil na futbalovom zápase so šálom, na ktorom bola zobrazená mapa veľkého Uhorska. Šimečka súčasne ocenil úsmevné gesto premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), ktorý vo štvrtok na summite premiérov krajín Vyšehradskej štvorky v Košiciach daroval Orbánovi šál s nápisom Slovakia a slovenským štátnym znakom.

Šimečka však zhodnotil, že Slovensko a ostatné členské štáty Európskej únie budú stáť pred rozhodnutím, či Maďarsku uvoľnia miliardy z eurofondov. „Je zjavné, že Orbán ich rozdáva svojim oligarchom, aby si udržal moc. To bude aj rozhodujúca skúška pre Hegerovu vládu, aby sa postavila na stranu právneho štátu a európskych hodnôt,” uzavrel Šimečka.

Viac k témam: Maďarský premiér, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Orbán systematicky rozkladá demokraciu vo vlastnej krajine a pôsobí ako Putinov Trójsky kôň v Európe, konštatuje Šimečka © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Čo ešte musí Mikulec urobiť, aby ho SaS a Sme rodina boli ochotní odvolať, pýta sa Pellegrini (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií