fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Organizátori US Open v New Yorku umožnia tenistom s Ruska a Bieloruska účasť na podujatí

Ruskí a bieloruskí tenisti budú hrať vo Flushing Meadows pod neutrálnou vlajkou.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.6.2022 (Webnoviny.sk) – Organizátori záverečného grandslamového turnaja tenisovej sezóny, US Open v New Yorku, umožnia tenistom s Ruska a Bieloruska účasť na podujatí.

Nenasledujú tak príklad predstaviteľov Wimbledonu, ktorí hráčom z týchto krajín znemožnili účinkovanie na turnaji z dôvodu vojenskej invázie na území Ukrajiny rozpútanej Ruskom s pomocou Bieloruska.

Lew Sherr z Americkej tenisovej asociácie (USTA) v utorok v telefonickom rozhovore pre agentúru AP povedal, že predstavenstvo USTA sa rozhodlo povoliť Rusom a Bielorusom účasť na turnaji.

Dodal, že hráči z týchto krajín budú hrať vo Flushing Meadows pod neutrálnou vlajkou. US Open potrvá od 29. augusta do 11. septembra.

Viac k témam: US Open, Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk – Organizátori US Open v New Yorku umožnia tenistom s Ruska a Bieloruska účasť na podujatí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií