fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalý sekretár FIFA Valcke dostal po odvolaní 11-mesačnú podmienku za korupciu, šéfa PSG opäť oslobodili

Švajčiarsky súd už predvlani oboch oslobodil, no prokuratúra požadovala v odvolacom konaní až trojročný trest odňatia slobody.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Niekdajší generálny sekretár Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Jérome Valcke dostal v piatok od švajčiarskeho odvolacieho súdu 11-mesačný podmienečný trest odňatia slobody v prípade korupcie pri predaji vysielacích práv z majstrovstiev sveta.

Prezident francúzskeho klubu Paríž St. Germain Nasser al-Khelaifi bol súdom opäť oslobodený spod obžaloby.

Falšovanie a pasívna korupcia

Kedysi druhého najvplyvnejšieho muža vo FIFA Valckeho uznali vinným z falšovania dokumentov a pasívnej korupcie. Prokurátori sa snažili nájsť spojitosť medzi ním a spomenutým Al-Khelaifim.

Práve tento šéf katarskej televíznej spoločnosti BeIN Media mu poskytol k užívaniu vilu na Sardínii, a to aj v čase, keď FIFA viedla rozhovory o presune MS 2022 v Katare z letného na zimný termín.

Prokuratúra žiadala tri roky

Švajčiarsky súd už predvlani oboch oslobodil, no prokuratúra požadovala v odvolacom konaní až trojročný trest odňatia slobody.

Al-Khelaifi bol však zbavený obvinenia z nabádania na spáchanie trestného činu a Valcke sa zasa podľa odvolacieho súdu nedopustil zlého hospodárenia.

Viac k témam: Korupcia, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare, vysielacie práva
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý sekretár FIFA Valcke dostal po odvolaní 11-mesačnú podmienku za korupciu, šéfa PSG opäť oslobodili © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Slováci v Lige národov sklamali, pred domácim publikom v Trnave podľahli Kazachstanu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií