fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo dopravy podporí domáci cestovných ruch dotáciami aj tento rok, rozdelí vyše 8 miliónov eur

Ministerstvo dopravy podpísalo zmluvy s 38 oblastnými a 7 krajskými organizáciami cestovného ruchu.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) poskytne v tomto roku na podporu rozvoja domáceho cestovného ruchu a na propagáciu v zahraničí dotácie v objeme približne 8,4 milióna eur.

Zmluvy o tom podpísalo v piatok s 38 oblastnými a 7 krajskými organizáciami cestovného ruchu. Ministerstvo o tom informovalo na sociálnej sieti.

Reklama v prospech Slovenska

Rezortná štátna tajomníčka Katarína Bruncková (nom. Sme rodina) informovala, že ide o osobitnú schému, na základe ktorej každoročne ministerstvo poskytuje finančné prostriedky vo forme kapitálových a bežných výdavkov pre krajské a oblastné organizácie cestovného ruchu.

„Tieto prostriedky by mali byť efektívne využité na to, aby sa budovala a podporovala turistická infraštruktúra, marketing a reklama v prospech Slovenska a slovenského produktu práve cez tieto organizácie. A takisto, aby si organizácie mohli uhrádzať časť svojich bežných výdavkov,” povedala Bruncková.

Verí, že všetky prostriedky budú využité na realizáciu aktivít, bude priaznivá letná aj zimná sezóna a rozvoju cestovného ruchu nebude nič brániť.

Produkty musia nastaviť správne

„S jednotlivými organizáciami cestovného ruchu plánujeme tento rok veľmi intenzívnu komunikáciu, aby sme nastavili ich budúce produkty a projekty pre nasledujúce obdobie správne, aby boli udržateľné a prinášali v danom regióne potenciál pre rozvoj cestovného ruchu,” uviedol generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu na ministerstve dopravy Tomáš Ondrčka.

Prečítajte si tiež:
Machyna ako šéf OZ KOVO po 26 rokoch končí, vystriedal ho Ľupták

Na základe poznatkov zo zahraničia podľa neho sa mimoriadny dôraz kladie na rozvoj turistického produktu v regiónoch.

„To považujeme za maximálnu prioritu. Následne je dôležité na úrovni marketingovej agentúry prezentovať krajinu na zahraničných trhoch ako celok,” dodal Ondrčka.

Viac k témam: Cestovný ruch, Dotácie, propagácia, Turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo dopravy podporí domáci cestovných ruch dotáciami aj tento rok, rozdelí vyše 8 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií