fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Agentúra pre atómovú energiu má obavy o personál v Záporožskej elektrárni, situácia sa zhoršuje

MAAE si je vedomá nedávnych správ v médiách a inde, ktoré naznačujú zhoršujúcu sa situáciu ukrajinského personálu.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) je „čoraz viac znepokojená ťažkými podmienkami, ktorým čelí personál” v Záporožskej jadrovej elektrárni na Ukrajine.

V piatok to vo vyhlásení, na ktoré sa odvoláva televízia CNN, uviedol generálny riaditeľ MAAE Rafael Mariano Grossi. Zároveň zdôraznil, že tam MAAE musí čo najskôr prísť a že situácia na mieste pod kontrolou ruských ozbrojených síl je „jasne neudržateľná“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„MAAE si je vedomá nedávnych správ v médiách a inde, ktoré naznačujú zhoršujúcu sa situáciu ukrajinského personálu v najväčšej jadrovej elektrárni v krajine,“ vyjadril sa Grossi.

Ako pokračoval, organizácia má informácie, že „ukrajinský personál prevádzkuje zariadenie v mimoriadne stresujúcich podmienkach, zatiaľ čo miesto je pod kontrolou ruských ozbrojených síl“.

Nedávne správy sú „veľmi znepokojujúce a ďalej prehlbujú moje obavy o blaho tamojšieho personálu,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Agentúra pre atómovú energiu má obavy o personál v Záporožskej elektrárni, situácia sa zhoršuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina zmrazila Rusku a Bielorusku ďalší majetok v hodnote 12 miliónov dolárov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií