Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ostrovy Zakynthos a Kefalonia zasiahlo zemetrasenie

Región je jedným z najnáchylnejších na zemetrasenia v Grécku, ktoré leží v jednej zo seizmicky najaktívnejších oblastí na svete.

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Gréckymi ostrovmi Zakynthos a Kefalonia v Iónskom mori otriaslo zemetrasenie s magnitúdom 5,4. Nehlásia však odtiaľ obete ani škody.

Aténsky inštitút geodynamiky uviedol, že podmorské zemetrasenie začalo o 10:36 miestneho času zhruba 57 kilometrov juhozápadne od obce Lixouri na Kefalonii. Otrasy bolo cítiť vo väčšine západného Grécka.

Región je jedným z najnáchylnejších na zemetrasenia v Grécku, ktoré leží v jednej zo seizmicky najaktívnejších oblastí na svete. Po ničivých zemetraseniach v 20. storočí sú budovy na Iónskych ostrovoch postavené s použitím prísnych seizmických opatrení. Zemetrasenia sú v Grécku bežné, no vážne škody a úmrtia nie.

Viac k témam: Zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ostrovy Zakynthos a Kefalonia zasiahlo zemetrasenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií