Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ozbrojení Palestínčania zaútočili na autobus, zranili niekoľkých vojakov a jedného civilistu

Útok sa stal na hlavnej diaľnici, ktorá spája sever a juh Západného brehu Jordánu.

4.9.2022 (Webnoviny.sk) – Palestínski ozbrojenci v nedeľu streľbou zaútočili na autobus na Západnom brehu Jordánu, pričom zranili šiestich vojakov a jedného civilistu.

Jeden z vojakov je vo vážnom stave. Informovala o tom izraelská armáda. Zdravotníci uviedli, že dvoch zranených prepravili vrtuľníkom do nemocnice v meste Haifa. Izraelská armáda oznámila, že zadržala dvoch Palestínčanov, ktorí sú z útoku podozriví.

Útok sa stal na hlavnej diaľnici, ktorá spája sever a juh Západného brehu Jordánu. Izrael obsadil Západný breh Jordánu v roku 1967 a na tomto území vybudoval desiatky osád.

Väčšina medzinárodného spoločenstva považuje tieto osady za nelegálne a za prekážku mieru medzi Izraelom a Palestínčanmi, ktorí región považujú za základ svojho budúceho štátu.

Viac k témam: Ozbrojený útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozbrojení Palestínčania zaútočili na autobus, zranili niekoľkých vojakov a jedného civilistu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií