fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pandemická komisia sprísni covid automat

Máte tip? napíšte nám mailom

Pandemická komisia sprísnila na návrh konzília odborníkov covid automat, najmä čo sa týka národných kritérií, informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí po rokovaní.

Reprodukčné číslo sa sprísnilo o 20%. Slovensko sa nebude môcť dosť z čiernej do bordovej fázy, pokiaľ sa nezníži počet pacientov s koronavírusom v nemocniciach pod 3000, doteraz tento limit stanovený nebol. Tieto sprísnenia prišli hlavne preto, že sa na Slovensku objavuje nová mutácia koronavírusu.

Návrat detí do škôl

Konzílium navrhlo návrat detí do škôl od 8. februára pre celý prvý stupeň základných škôl a materské školy s tým, že podmienkou je testovanie rodičov. Žiaci posledných ročníkov stredných škôl sa budú môcť vrátiť s podmienkou, že absolvujú testovanie.

Minister školstva Branislav Gröhling povedal, že mali množstvo argumentov na to, aby presvedčili či už epidemiológov alebo aj ostatných kolegov. Podľa neho nie je možné, aby sa prváci a druháci ZŠ vzdelávali v rámci vývoja online formou.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií