fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pápež František po veľkonočnej omši vyzval na mier v nezmyselnej vojne na Ukrajine

Pri zmienke o Ukrajine začali mnohí z približne 50-tisíc ľudí na námestí tlieskať.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.4.2022 (Webnoviny.sk) – Pápež František v nedeľu po veľkonočnej omši vyzval na dosiahnutie mieru v „nezmyselnej” vojne na Ukrajine a v iných ozbrojených konfliktoch vo svete.

Nech nastane mier na vojnou zmietanej Ukrajine, ktorá je tak bolestne skúšaná násilím a ničením v tejto krutej a nezmyselnej vojne,” povedala hlava katolíckej cirkvi z balkóna na Námestí svätého Petra. Pri zmienke o Ukrajine začali mnohí z približne 50-tisíc ľudí na námestí tlieskať.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Pápež však opäť odsúdil vojnu bez toho, aby spomenul rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina o útoku na Ukrajinu z 24. februára. „Vzývajme všetci mier z našich balkónov a na našich uliciach,” povedal pápež František. „Nech lídri krajín počujú žiadosti ľudí o mier,” vyhlásila hlava katolíckej cirkvi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Pápež, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František po veľkonočnej omši vyzval na mier v nezmyselnej vojne na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií