fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Para žiada o prepustenie z väzby, súd neverejné zasadnutie prerušil pre nekompletnosť spisu

Kaliňák doplnil, že listinné dôkazy obsiahnuté v spise dokazujú, že nie je žiadny dôvod na kolúznu väzbu Paru.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.6.2022 (Webnoviny.sk) – Obvinený advokát Marek Para podal na Špecializovaný trestný súd žiadosť o prepustenie z väzby. Ako v utorok pre médiá povedal jeho obhajca Robert Kaliňák, súd neverejné zasadnutie o žiadosti obvineného prerušil do 21. júna. Dôvodom je podľa Kaliňáka nekompletnosť spisu.

Úrad špeciálnej prokuratúry nebol schopný zabezpečiť predloženie celého spisu a súd nemôže posudzovať vec z čiastkového spisu,” povedal Kaliňák. Doplnil, že listinné dôkazy obsiahnuté v spise dokazujú, že nie je žiadny dôvod na kolúznu väzbu Paru. „Pretože boli vykonané všetky typy dôkazov, výpovedí a podobne,” dodal.

Advokáta obvineného pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny vzal Najvyšší súd SR do väzby 2. mája pre obavy z možného ovplyvňovania svedkov. Paru zadržala Národná kriminálna agentúra v stredu 20. apríla v rámci akcie Kaifáš. Podľa orgánov činných v trestnom konaní sa mal podieľať na diskreditácii prokurátora Vasiľa Špirka.

Viac k témam: akcia Kaifáš, Kolúzna väzba, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Para žiada o prepustenie z väzby, súd neverejné zasadnutie prerušil pre nekompletnosť spisu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Avion podporí študentov dizajnu v novom komunitnom centre
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií