fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po zvýšení poplatkov pre lode sa príjmy Suezského prieplavu dostali na rekordnú úroveň

Bezprecedentný objem príjmov nasledoval po marcovom zvýšení poplatkov pre lode prechádzajúce po tejto vodnej ceste.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.5.2022 (Webnoviny.sk) – Aprílové príjmy Suezského prieplavu medziročne stúpli o 13,9 percenta a dosiahli rekordnú mesačnú úroveň 629 miliónov dolárov. Bezprecedentný objem príjmov nasledoval po marcovom zvýšení poplatkov pre lode prechádzajúce po tejto vodnej ceste.

Úrad Suezského prieplavu vo vyhlásení, ktoré zverejnil v nedeľu, uviedol, že minulý mesiac cez prieplav prešlo 1 929 plavidiel, pričom v rovnakom mesiaci pred rokom to bolo 1 814 lodí.

Cez Suezský prieplav prechádza zhruba 10 percent globálneho obchodu, vrátane 7 percent celosvetového obchodu s ropou. Prieplav, ktorý otvorili v roku 1869, je významným zdrojom devízových príjmov Egypta. Vlaňajšie príjmy Suezského prieplavu v objeme 6,3 miliardy dolárov boli najvyššími celoročnými príjmami v jeho histórii.

Viac k témam: Obchod, Rekord, Suezsky prieplav, zvýšenie cien
Zdroj: Webnoviny.sk – Po zvýšení poplatkov pre lode sa príjmy Suezského prieplavu dostali na rekordnú úroveň © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií