Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podľa prieskumu je s výsledkami volieb spokojných iba 34 percent voličov

Tridsaťštyri percent voličov je spokojných s výsledkami tohtoročných parlamentných volieb na Slovensku. Nespokojných je 35 percent. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý sa uskutočnil od 11. do 17. marca na vzorke 1013 respondentov.

Na otázku ,,Ako ste celkovo spokojný/á s výsledkami týchto volieb?“ odpovedalo 10,3 percenta respondentov, že sú veľmi spokojní. Skôr spokojných je 23,4 percenta. Skôr nespokojných je 18,8 percenta a veľmi nespokojných je 16,3 percenta opýtaných.

Ani spokojných, ani nespokojných je 28,1 percenta respondentov. Tri percentá ľudí nevie povedať, či sú alebo nie sú spokojní s výsledkami volieb.

Na porovnanie agentúra uvádza, že ľudia boli s výsledkami parlamentných volieb najspokojnejší v roku 2012. Spokojných bolo vtedy 44 percent opýtaných. Najviac nespokojných ľudí, 43 percent, bolo po voľbách v roku 2016.

Zdroj Tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií