fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia upozorňuje, že ak občan bude mať pozitívny výsledok a pôjde znova na test, bude mať problém!

Máte tip? napíšte nám mailom
Z prvého kola celoplošného testovania eviduje polícia desiatky prípadov, kedy občania, ktorým vyšiel pozitívny výsledok namiesto toho, aby išli do karantény, vybrali sa znova otestovať na ďalšie odberné miesto.

Ide o vážne ohrozenie verejného zdravia

,,Príčinami sú často krát nezmyselná zvedavosť na výsledok druhého testu, panika z pozitívneho testu, alebo jednoducho odhodlanie obchádzať pravidlá. Treba si však uvedomiť, že ide o vážne ohrozenie verejného zdravia a polícia sa bude k takýmto prípadom stavať nekompromisne,” informuje polícia na sociálnej sieti.
Podľa ich slov, pozitívne testovaní tak urobili napriek poučeniu a jednoznačnému varovaniu, aby išli okamžite do karantény. Takéto konanie je neprípustné a svojím konaním vystavujú nebezpečenstvu ďalších čakajúcich ľudí a členov odberných tímov.
,,Pripomíname, že predstavitelia samospráv myslia aj na prípady, kedy je na Covid 19 pozitívna aj osoba bez domova a zriadili tzv. karanténne miesta. Polícia aktívne rieši uvedené prípady z prvého testovania a konanie občanov vyšetruje aj ako podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. Aj preto Vás vyzývame, aby ste v prípade pozitívneho testu rešpektovali opatrenia, a išli do karantény, ” uzavrela polícia.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií