fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľsko stavia na hraniciach s Kaliningradom bariéru, má zabrániť ilegálnym prechodom migrantov z ruského územia

Krok nadväzuje na obavy Varšavy, že Rusko tam plánuje umožniť ilegálne prechody hraníc pre ázijských a afrických migrantov.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.11.2022 (Webnoviny.sk) – Poľský minister obrany v stredu oznámil, že nariadil výstavbu bariéry pozdĺž hranice s ruskou exklávou Kaliningrad. Krok nadväzuje na obavy Varšavy, že Rusko tam plánuje umožniť ilegálne prechody hraníc pre ázijských a afrických migrantov.

Minister Mariusz Błaszczak skonštatoval, že hranica musí byť uzavretá, aby sa Poľsko mohlo cítiť bezpečne. Schválil preto vybudovanie dočasnej bariéry pozdĺž 210-kilometrovej hranice.

K rozhodnutiu prijať opatrenia Błaszczaka podľa jeho slov viedlo nedávne rozhodnutie ruského leteckého úradu spustiť lety z Blízkeho východu a severnej Afriky do Kaliningradu.

Prípravné práce sa začali v stredu a výstavbu by mali dokončiť do konca roka 2023.

Viac k témam: Kaliningrad, Migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľsko stavia na hraniciach s Kaliningradom bariéru, má zabrániť ilegálnym prechodom migrantov z ruského územia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií