Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľsko umožní rozmiestniť jadrové zbrane NATO na svojom území, tvrdí poľský prezident Duda

Rusko už podobné kroky urobilo.

22.4.2024 (SITA.sk) – Poľsko je pripravené a ochotné umožniť spojencom zo Severoatlantickej aliancie rozmiestniť jadrové zbrane na svojom území, povedal poľský prezident Andrzej Duda v rozhovore pre poľský portál Fakt.

V rozhovore, ktorý zverejnili v pondelok, Duda poukázal na to, že Rusko už podobné kroky urobilo a vlani presunulo taktické jadrové zbrane do Bieloruska. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ak sa naši spojenci v rámci zdieľania jadrových zbraní rozhodnú rozmiestniť ich aj na našom území s cieľom posilniť bezpečnosť východného krídla NATO, sme na to pripravení,“ povedal poľský prezident.

Sme členom Severoatlantickej aliancie a v tomto smere máme aj záväzky, jednoducho realizujeme spoločnú politiku,“ dodal.

Viac k témam: Jadrové zbrane, Poľský prezident, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Poľsko umožní rozmiestniť jadrové zbrane NATO na svojom území, tvrdí poľský prezident Duda © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií