fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľský prezident má koronavírus

Všetko nasvedčuje tomu, že prezident sa nakazil od jedného z príslušníkov bezpečnosti. Zistenia novinárov RMF FM potvrdil aj hovorca Andrzeja Dudu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prezident Andrzej Duda má koronavírus, informuje o tom RMF FM. Včerajší test mal pozitívny.  “Podľa odporúčaní sa dal prezident včera otestovať na koronavírus. Výsledok je pozitívny. Prezident je v poriadku. Sme v neustálom kontakte s lekármi.” napísal na Twitteri Błażej Spychalski.

 

Prezident však mohol nakaziť niekoľko ľudí zo svojej kancelárie.

Včera mal Andrzej Duda veľmi aktívny deň. Bol na stretnutí s Igom Świątekom. Ten ostane tiež v karanténe.

Prezident včera navyše navštívil stavbu provizórnej nemocnice na Národnom štadióne. Aj keď si držal odstup, mal masku a rukavice, bol tu so všetkými stavbyvedúcimi tejto nemocnice, vrátane šéfa Kancelárie predsedu vlády Michała Dworczyka, ktorý celý projekt koordinoval.

Úrad mu nariadil karanténu. Každý, kto mal kontakt s prezidentom, bude testovaný na prítomnosť koronavírusu.

Prečítajte si tiež:
Od 11. októbra bude na Slovensku 16 okresov bordových a 43 červených

Podľa novinárov RMF FM všetko nasvedčuje tomu, že Andrzej Duda bol infikovaný jedným z príslušníkov štátnej ochrannej služby.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj rmf24
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií