fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pomáhať treba celému cestovnému ruchu, tvrdí Doležal o návrhu znížiť DPH pre lyžiarske strediská či akvaparky

Podľa ministra dopravy o zníženie tejto dane v cestovnom ruchu a gastre sa pokúšali už počas pandémie, ale nebola na to politická vôľa.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.11.2022 (Webnoviny.sk) – Pomoc cestovnému ruchu by mala byť zameraná pre celé odvetvie, nielen niektorým jeho častiam. Podľa ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala (nom. Sme rodina) nižšia daň z pridanej hodnoty (DPH) je nástrojom konkurencieschopnosti.

Reagoval tak na poslanecký návrh na dočasné zníženie DPH pre lyžiarske vleky, lanovky, akvaparky a vybrané športoviská na prvé štyri mesiace budúceho roka z 20 na 10 percent. Ministra mrzí, že sa tak stalo mimo jeho rezortu.

„Už počas covidu sa ukázalo, že okolité krajiny znížili DPH na cestovný ruch a gastro komplexne. My sme s 20 percentami vytŕčali a nepomohlo to,” povedal vo štvrtok na sociálnej sieti Doležal. Podľa neho sa o zníženie tejto dane z dôvodu zlepšenia konkurencieschopnosti slovenského cestovného ruchu pokúšali už počas pandémie, ale nebola na to politická vôľa.

„Teraz využívame nižšiu DPH ako nástroj pomoci. Určite to pomôže, ale myslím si, že by bolo lepšie, keby sme pomáhali komplexnejšie celému sektoru,” myslí si Doležal. Ako dodal, rokovania o tom sa ešte úplne neskončili.

Prečítajte si tiež:
Vláda dofinancuje poskytovanie trvalého kurzarbeitu piatimi miliónmi eur, ústredie práce nemá dosť financií

Zníženie DPH pre vybrané oblasti navrhol poslanec za Sme rodina Milan Svrček v rámci rokovania o novele zákona o DPH tesne pred hlasovaním. Hlasovanie o novele zákona v utorok 8. novembra nakoniec odložili.

Viac k témam: Aquapark, Cestovný ruch, DPH daň z pridanej hodnoty, Gastro sektor, Lyžiarske strediská, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pomáhať treba celému cestovnému ruchu, tvrdí Doležal o návrhu znížiť DPH pre lyžiarske strediská či akvaparky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií