fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslanci prespali v parlamente: Blokovanie schôdze pokračuje

Máte tip? napíšte nám mailom

Poslanci prespali v parlamente. Ich cieľom je zabrániť schválenie nových opatrení, ktoré by podľa opozície zruinovali štátny rozpočet. 

Schôdzu, na ktorej chceli Smer a SNS presadiť zvýšenie prídavku na dieťa, 13.dôchodok a zrušenie diaľničných známok – zablokovali poslanci okolo Miroslava Beblavého. Počas včerajšieho dňa preto obsadili rečnícky pult a dokonca spali v rokovacej sále – aby návrhy do volieb nestihli prejsť.

Zveřejnil(a) Martin Poliačik dne Úterý 18. února 2020

Poslanci prespali v parlamente

„Po noci v parlamente sme všetko v rokovacej sále zbalili a upratali. Stojíme opäť pri rečníckom pulte. Sme pripravení urobiť aj dnes všetko, čo sa dá, aby sme Ficovi s Kotlebom a Dankom zabránili zruinovať Slovensko 10 dní pred voľbami. Držte nám palce,” napísal na sociálnej sieti Miroslav Beblavý.

K blokovaniu schôdze sa vyjadril aj Martin Poliačik, ktorý tiež strávil celú noc v parlamente.

Zveřejnil(a) Martin Poliačik dne Úterý 18. února 2020

„Mám v úcte náš parlament aj jeho pravidlá. Mám v úcte legitímny mandát verejných činiteľov aj ich právomoci. Čo v úcte nemám, je arogancia a strata súdnosti. Fico, Danko a Kotleba si povedali, že pár dní pred voľbami už môžu v politickom ringu odhodiť rukavice. Kašľú na rozpočet, kašľú na rokovací poriadok, kašľú na výdavkové stropy. Kašľú aj na lehoty nutné k prerokovaniu medzinárodnej zmluvy. Zhodili rukavice a idú rozdávať posledné rany. Aj ak by mali prehrať, ide o to, aby súper chodil čo najdlhšie s natrhnutou perou a monoklom pod okom,” napísal Martin Poliačik na sociálnej sieti.

Kritika od ostatných politikov

Slovenský premiér Peter Pellegrini sa vyjadril, že cíti hanbu za to, čo predvádza opozícia v parlamente. Tvrdí, že opoziční poslanci nenašli odvahu, aby v rozprave priznali, že nechcú pomôcť ľuďom na Slovensku. Namiesto blokovania parlamentu by mali radšej pomáhať ľuďom.

Zveřejnil(a) Martin Poliačik dne Úterý 18. února 2020

Opozíciu kritizuje aj poslanec za stranu Smer – SD Ľuboš Blaha.

„Naši starí rodičia kedysi okupovali továrne, aby si vybojovali sociálne práva a dôchodkové poistenie. Dnešná liberálna mládež okupuje parlament, aby zabránila vláde vyplatiť seniorom trinásty dôchodok,” napísal na sociálnej sieti Ľuboš Blaha.

 

Prečítajte si tiež:
Holandsko rozkvitlo do krásy. Turisti však tulipány udupávajú kvôli selfie fotkám
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií